Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kapsula/domains/kapsulahostel.pl/public_html/wp-content/themes/hostel/includes/builder/functions.php on line 5917
Backpacking – chwilowa moda czy niezawodny sposób na podróżowanie? - Hostel Kapsuła

Backpacking, jako forma podróżowania, towarzyszy nam właściwie od wielu, wielu lat. Według najprostszej, podstawowej definicji jest to zwiedzanie świata na własną rękę. Idąc dalej, bardzo często podróżuje się wtedy przez dłuższy czas, tylko z małym bagażem – plecakiem (który zawsze ze sobą nosi), korzysta się z komunikacji publicznej, a na noce poszukuje się tanich noclegów.

Niektórzy podróżnicy decydują się właśnie na backpacking ze względu na mocno ograniczony budżet. Dzięki tej formie podróżowania nawet za niezbyt duże pieniądze są w stanie odwiedzić inne miasto, inny kraj, czy nawet kontynent.

Istnieją również tacy podróżnicy, którzy na backpacking decydują się zupełnie z innych powodów – modę. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach ten sposób na podróżowania stał się bardzo popularny i modny.  Coraz więcej młodych osób decyduje się na spakowanie się w plecak i ruszenie w nieznane. Powstały również takie formy backpackingu, które ze skromnym budżetem nie mają absolutnie nic wspólnego. Pierwszą z nich jest ‘flashpacking’, który wyróżnia się tym, że podczas podróży decydujemy się na drogie atrakcje. Druga zaś to ‘poshpacking’ – bardzo ekskluzywna forma backpackingu, która jest uprawiana tylko przez najwyższe  sfery społeczne.

Powróćmy jednak do tej formy, która nas interesuje najbardziej, czyli do klasycznego backpackingu.

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze backpackingu jest tani nocleg. W większości przypadków w czasie tego typu wyprawy miejsce noclegowe służy nam tylko do tego, aby się odświeżyć i przespać. Wychodzimy wcześnie rano, wracamy późno wieczorem, więc w swoim pokoju nie spędzamy zbyt dużo czasu.

Niezwykle istotna jest również lokalizacja. Powinniśmy zdecydować się na takie miejsce, z którego rano wygodnie będzie nam ruszyć w dalszą drogę. Dlatego też zwróćmy uwagę, czy nasz hostel położony jest w centrum miasta. W związku z tym nie poszukujemy tutaj ekskluzywnego hotelu, położonego na uboczu w pięknym ogrodzie, ponieważ nie spełnia to naszych potrzeb.

Z pewnością bardzo dobrym rozwiązaniem dla backpackerów będzie nocleg oferowany przez takie miejsca, jak np. hotel kapsułowy. Znajdziemy tam wszystko, co podczas naszej wyprawy jest nam potrzebne: możemy się odświeżyć, wyspać, zregenerować, naładować np. telefon, czy inny sprzęt, z którego korzystamy, a do tego jest to tani nocleg i nie nadszarpnie on naszego budżetu.

Świetny przykład to Warszawa. Warszawę co roku odwiedza coraz więcej turystów, nie tylko z całej Polski, ale również z Europy i Świata. Duża część z nich to młodzi ludzie, studenci, którzy w większości przypadków nie dysponują wysokim budżetem przeznaczonym na podróże. A Warszawa to miasto, które oferuje bardzo wiele atrakcji i chcąc skorzystać z większości z nich, musimy na mieście spędzić większość dnia. Dlatego też idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich turystów jest właśnie tani hostel w centrum Warszawy.

REZERWUJ