Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kapsula/domains/kapsulahostel.pl/public_html/wp-content/themes/hostel/includes/builder/functions.php on line 5917
Jak wybrać dobry hostel? - Hostel Kapsuła

W czasie podróży lub długo planowanych wakacji ważne jest, aby wybrać konkretne miejsce oraz najlepszą opcję noclegową. Warszawa – największe miasto w Polsce – posiada sporą bazę hoteli o standardzie sięgającym od 1* do 5*, a także prywatnych kwater, mieszkań i oczywiście hosteli.

Bardzo często, z tego szerokiego wachlarza, wybieramy właśnie hostel.

A jeśli decydujemy się na niego, to powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na jego lokalizację. Taki hostel powinien być położony w pobliżu tych miejsc, na których zwiedzeniu, czy odwiedzeniu, zależy nam najbardziej, np. najpopularniejszych zabytków, parków, centrów biznesowych, czy centrów handlowych (tak! One też stają się już celem wycieczek!). Standard hosteli z roku na rok podnosi się coraz bardziej. Rzadziej znajdziemy w dużych miastach hostele oferujące 20-osobowe pokoje tylko dla kobiet, czy tylko dla mężczyzn. Ze względu na rosnącą konkurencję, jakość usług oferowanych przez hostele musiała się stanowczo podnieść. Dzięki temu taki hostel zlokalizowany w centrum Warszawy jest dobrym wyborem nie tylko dla turystów indywidualnych, ale również dla grup np. zorganizowanych grup turystycznych, grup podróżujących służbowo, czy zespołów. Taki hostel jest bardzo wygodny, pokoje mają łazienki, w każdym pokoju jest tylko kilka łóżek, a do tego jest znacznie tańszy od kilku gwiazdkowego hotelu! W hostelu znajdziemy dobre warunki noclegowe, fachową obsługę, a także możliwość integracji z innymi ludźmi.

Drugim istotnym czynnikiem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca noclegowego jest jego cena oraz standard oferowanych pokoi.

Powiedzmy sobie szczerze, coraz mniej z nas ma ochotę spać na wymarzonych wakacjach w pokoju wieloosobowym z 16 łóżkami, wspólną łazienką, wśród zupełnie obcych ludzi. Tego typu hostele będą oczywiście najtańsze. Jeśli jednak będziemy chcieli postawić na jakość, to będziemy musieli zapłacić więcej. Wtedy możemy poszukać hostelu, który oferuje noclegi  w pokojach indywidualnych: 1-,2-,3 osobowe. Cena takiego pokoju oczywiście wzrasta, jeśli znajduje się w nim łazienka. W innym wypadku łazienka może być wspólna i znajduje się blisko pokoju.  Hostelowy standard  to: darmowy  internet, czasem proste śniadanie lub kawa i herbata, wspólny pokój dla gości z telewizorem.

Najlepiej wybierać taki hostel, który położony jest w centrum miasta, ponieważ wtedy wszystko mamy blisko siebie, a co najważniejsze oszczędzamy na dojazdach – pieniądze i czas.

Obecnie wygląd i komfort hosteli tak naprawdę wcale nie odbiega od tego oferowanego w hotelach. Możliwe jest wynajęcie pokoju dla siebie, dla pary, dla rodziny oraz miejsc w pokojach wieloosobowych, jeśli jedziemy większą grupą lub lubimy nawiązywać nowe znajomości.

Dzięki pobytom w hostelach mamy możliwość poznania innych osób, które opowiedzą nam  co zwiedziły, pokażą gdzie iść, co warto zobaczyć, a może nawet będą nam towarzyszyć w wyprawach?

Jeżeli nie chcemy przepłacać, a chcemy się bardzo dobrze bawić – wybieramy hostel!

REZERWUJ