fbpx

Czy to prawda? Czy wizyta w Warszawie naprawdę musi zrujnować naszą kieszeń? W Polsce krąży taki stereotyp, że Warszawa to bardzo drogie miasto, nie tylko w przypadku życia codziennego i utrzymania, ale również dla odwiedzających ją turystów z innych miast naszego kraju. Oczywiście, nie da się ukryć, że ceny mieszkań, czy w sklepach spożywczych są wyższe niż w innych, mniejszych miastach, jednak można tak zorganizować swój wyjazd do Warszawy, aby nie wydać na niego swoich wszystkich oszczędności.

Po pierwsze dojazd – obecnie na rynku funkcjonuje coraz więcej firm transportowych – autokarowych, które tylko prześcigają się w zdobyciu klientów właśnie obniżaniem cen i promocjami. Możemy naszą wycieczkę zaplanować z dużym wyprzedzeniem czasowym lub dostosować ją do pojawiających się promocji. Dzięki temu już na początku zaoszczędzimy sporą sumę.

Nocleg – najlepszy byłby dla nas wtedy tani nocleg w Warszawie, a najlepiej tani nocleg w centrum Warszawy. Jak myślimy „tani nocleg” pierwsze co nam przychodzi do głowy to hostel. Jednak wcale nie każdy hostel w Warszawie będzie miał dla nad odpowiednie ceny. Dodatkowo niektórym hostel kojarzy się tylko z wielkimi 10 – osobowymi pokojami z piętrowymi łóżkami, gdzie koedukacja nie jest codziennością oraz jedną wielką łazienką dla wszystkich nocujących gości. Jednak wcale tak nie musi być. Jeśli dobrze poszukamy, możemy znaleźć fajny, nowy hostel, zlokalizowany w centrum Warszawy, gdzie będzie nas nas czekała prywatna kapsuła i to za nieduże pieniądze.

Poruszanie się po mieście – tutaj znowu mamy kilka rozwiązań. Jeśli pogoda nam sprzyja, możemy wypożyczyć miejski rower. Jeżeli nie ma już takiej możliwości pozostaje nam komunikacja miejska lub… własne nogi. ZTM proponuje nam możliwość wykupienia biletu weekendowego, dzięki któremu bez ograniczeń możemy poruszać się po mieście: autobusem, tramwajem, metrem, a nawet pociągiem podmiejskim w warszawskiej strefie. Jeśli jednak znajdziemy tani nocleg w centrum Warszawy, komunikacja miejska nie będzie nam właściwie potrzebna, bo do wszystkich najważniejszych miejsc na mapie Warszawy będziemy mogli dotrzeć na własnych nogach.

Jedzenie – w tej kwestii wybór w Warszawie jest bardzo duży, począwszy od barów mlecznych, przez food tracki, bary typu fast-food, po klasyczne kawiarnie i restauracje. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie, i ten, który może wydać 10 zł na obiad, jak i ten, który może wydać 30 zł i więcej. Pobyt w Warszawie wcale nie oznacza robienia zakupów w dyskoncie i gotowania w ogólnodostępnej kuchni w hostelu, czy codziennego jedzenia tzw. zupek chińskich.

Zwiedzanie – w większości miejsc turystycznych w Warszawie musimy zapłacić za bilet wstępu. Jednak praktycznie wszystkie muzea oferują jeden dzień w tygodniu z darmowym wstępem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, który chcą dużo zwiedzić i zobaczyć, a niekoniecznie dysponują taką sumą pieniędzy, która im na to pozwoli.

REZERWUJ