Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kapsula/domains/kapsulahostel.pl/public_html/wp-content/themes/hostel/includes/builder/functions.php on line 5917
Panorama Warszawy – najlepsze punkty widokowe w Stolicy. - Hostel Kapsuła

Panorama Warszawy – najlepsze punkty widokowe w Stolicy.

Kto z nas nie lubi oglądać panoram, pięknych widoków miast z góry. W każdym mieście szukamy najwyższego i najlepszego miejsca, które pozwoli nam na obejrzenie panoramy miasta. Wieża Eiffla, Empire State Building, London Eye – te miejsca zna każdy i chyba każdy chciałby je choć raz w życiu odwiedzić, aby zobaczyć zapierających dech w piersiach widok, który oferują. Warszawa również podąża typ tropem i oferuje swoim mieszkańcom oraz turystom punkty widokowe, które są nie lada gratką nie tylko dla pasjonatów fotografii.

Punkty widokowe w Warszawie dają oczywiście możliwość podziwiania Stolicy w ciągu dnia, ale niektóre z nich otwarte są również dla swoich gości w późniejszych godzinach wieczornych lub nawet nocnych.

Kopiec Powstania Warszawskiego – to 37-metrowe, sztuczne wzniesienie, położone jest na Czerniakowie. Kopiec powstał w latach powojennych, kiedy to w te okolice zwożono gruzy zniszczonego II Wojną Światową miasta. W roku 1994 na szczycie Kopca postawiono 15-metrowy Pomnik Polski Walczącej. Kopiec znajduje się na wysokości 121 m n.p.m., a na jego szczyt prowadzą schody – 400 stopni – najdłuższe schody w Warszawie noszące nazwę al. Godziny „W”.

Górka Szczęśliwicka – inaczej nazywana również Kopiec Szczęśliwicki. To sztucznie usypane wzniesienie, o wysokości 152 m n.p.m., również powstało poprzez przywożenie tu gruzów powojennej Warszawy. Obecnie Górka Szczęśliwicka słynie z utworzonego na niej wyciągu narciarskiego. Daje możliwość podziwiania Ochoty i innych okolicznych dzielnic.

Dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego – a tak naprawdę piękny ogród utworzony na dachu budynku. To niezwykłe miejsce położone jest w sercu warszawskiego Powiśla. Odwiedziny ogrodu dają nam możliwość podziwiania widoku na Śródmieście oraz Wisłę. Miejsce to, to nie tylko piękne widoki, ale również niezwykła roślinność i architektura. Uwaga! Ogród dostępny jest tylko w miesiącach wiosenno-letnich.

Plac Zamkowy – dzwonnica kościoła św. Anny – Plac Zamkowy to punkt obowiązkowy podczas zwiedzania Warszawy. Tuż przy Placu i Kolumnie Zygmunta znajduje się kościół św. Anny, nazywany również kościołem akademickim. Do budynku kościoła należy dzwonnica, której odwiedzenie pozwoli nam na podziwianie pięknej panoramy Krakowskiego Przedmieścia, trasy W-Z, Wisły oraz również od kilku lat Stadionu Narodowego.

Spectrum Tower/The View – dla miłośników nocnego życia. To miejsce to klub muzyczny znajdujący się w jednym z wieżowców przy ulicy Twardej. Położony jest na 28 i 32 piętrze, jako jeden z niewielu punktów widokowych, daje możliwość podziwiania panoramy Warszawy z perspektywy 360 stopni.

30. piętro Pałacu Kultury i Nauki – najbardziej znany w Warszawie punkt widokowy, którego nie można pominąć podczas wycieczki do Warszawy. To niezwykłe połączenie pięknych widoków i historii. Na taras wjeżdża się oczywiście windą, a na górze czeka na nas również sklepik z pamiątkami i kawiarnie. PKiN to właśnie jedno z tych miejsc, które w okresie letnim, w weekendy oferuje możliwość podziwiania widoków w godzinach późno wieczornych. Na wysokości 114 metrów znajduje się również Sala Gotycka, w której możemy zorganizować bankiet lub spotkanie w niepowtarzalnym klimacie.

Wszyscy turyści, którzy chcą podziwiać Warszawę z góry, muszą wziąć pod uwagę również inne aspekty związane z podróżą. Zachęcamy, aby znaleźć dla siebie odpowiedni, tani nocleg w Warszawie w dobrej lokalizacji. Z pewnością pomoże to w komfortowym zwiedzaniu Stolicy.

REZERWUJ