fbpx

Warszawa zachęca mieszkańców i turystów do odwiedzania atrakcji nie tylko komunikacją miejską, zabytkowymi tramwajami, czy pieszo, ale również na rowerze. W Stolicy ścieżki rowerowe rosną, jak grzyby po deszczu, a do tego dochodzi również coraz większa sieć wypożyczalni rowerów miejskich – Verturilo. Do tego dodamy jeszcze kilka najciekawszych szlaków rowerowych i już mamy gotową bardzo udaną wycieczkę. Warto wspomnieć, że właśnie dzięki Verturilo nawet turyści, którzy do Warszawy przyjechali bez roweru mogą, za niewielką opłatą, także wyskoczyć na ekscytującą rowerową wycieczkę.
Poniżej proponujemy kilka najciekawszych tras – dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych.

Trasa Nadwiślańska i Szlak Słoneczny – ok. 13 km
Agrykola – Hoene-Wrońskiego – aleja 3 Maja – Prom – Szlak Słoneczny wzdłuż Wisły – most Grota-Roweckiego – Wisłostrada – Podzamcze

Wycieczkę rozpoczynamy na Placu na Rozdrożu. Tam możemy zajrzeć do Instytutu Teatralnego, czy Centrum Sztuki Współczesnej mieszczącego się w Zamku Ujazdowskim. Dalej przejeżdżamy na Powiśle oraz nad samą Wisłę. Na drugą stronę Wisły możemy udać się przez Most Poniatowskiego lub, dla urozmaicenia wycieczki, możemy rzekę pokonać w jednym w promów łączących oba brzegi.
Gdy już jesteśmy po prawej stronie Wisły, rozpoczynamy wyprawę Szlakiem Słonecznym. Na początku wiedzie on przez dość gęsty nadbrzeżny las. Po drodze koniecznie musimy zatrzymać się przy jednym z falochronów, aby móc podziwiać widoki na lewą stronę Warszawy. Kolejnym przystankiem na naszej trasie jest warszawskie ZOO. Następnie najwygodniej będzie nam wrócić ścieżką rowerową na Moście Gdańskim i wzdłuż Wisły przejechać na Stare Miasto, gdzie naszą wycieczkę możemy zakończyć pokazem Fontann.
Wzdłuż całej trasy znajdziemy również wiele kawiarenek i kafejek, gdzie możemy odpocząć i się zregenerować.

Trasa po Starej Pradze – idealna na poznanie wszelkich uroków warszawskiej Pragi.

Wycieczkę rozpoczynamy przy Metrze Świętokrzyska, skąd bardzo łatwo, ścieżką rowerową, możemy dotrzeć na drugą stronę Wisły. Docieramy do ul. Jagiellońskiej i już podziwiamy pierwsze atrakcje – Kino Praga, czy dawny żydowskim Dom Wychowawczy im. Bergsona, w którym dziś mieści się Teatr Baj. Dalej ruszamy w kierunku Placu Wileńskiego. Tam zaś możemy zwiedzić Cerkiew św. Marii Magdaleny.
Następnie ul. 11 Listopada udajemy się na ul. Stalową, a tam czekają na nas piękne kamienice z początku XX w. Ta okolica to ulubione miejsce reżyserów do kręcenia scen, które mają przenieść widzów do Warszawy z lat wojennych.
Dalej jedziemy na ul. Ząbkowską, która nazywana jest również praskim Nowym Światem, przede wszystkim na rosnącą liczbę knajpek otwieranych w starych kamienicach.
Kierując się w stronę Dworca Wschodniego możemy podziwiać Zajezdnię Tramwajową z 1925 roku oraz Dawną Fabrykę Motocykli – Soho Factory. Naszą wyprawę możemy zakończyć w Parku Skaryszewskim, który będzie idealnym miejscem do odpoczynku.

Wybierając się na wycieczkę rowerową musimy pamiętać, aby zabrać ze sobą kilka najważniejszych rzeczy. Z pewnością przyda nam się zabezpieczenie na wypadek każdej pogody: nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, czy kurtka przeciwdeszczowa. Przydatny będzie także mały zestaw naprawczy. Nie zapominajmy oczywiście o mapie! Najbardziej przyda nam się ta z wyszczególnionymi trasami i szlakami rowerowymi.

REZERWUJ