Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kapsula/domains/kapsulahostel.pl/public_html/wp-content/themes/hostel/includes/builder/functions.php on line 5917
Warszawa w weekend? Tak, to możliwe! - Hostel Kapsuła

Warszawa, stolica Polski, to miejsce, które oferuje nie tylko mieszkańcom, ale przede wszystkim turystom, bardzo wiele atrakcji i wspaniałych miejsc. Właściwie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W Warszawie z pewnością odnajdą się zarówno miłośnicy historii, nauki, kultury, sportu, ale i  przyrody.

Atrakcji jest wiele, jednak przy bardzo dobrej organizacji czasu i swojego pobytu jesteśmy w stanie zobaczyć wszystko to, co nas najbardziej interesuje.

Co musimy wziąć pod uwagę planując weekend w Warszawie?

  1. atrakcje – wybierzmy te, które nas interesują najbardziej. Muzea, parki, teatry, zamek, pałace, stadiony… Przede wszystkim musimy sprawdzić godziny otwarcia, a także ceny i możliwości kupna biletów. W wielu miejscach możemy już zakupić bilety przez internet. Dzięki temu nie musimy tracić czasu stojąc w kolejkach do kas biletowych. Nie musimy wtedy również martwić się, że o zgrozo! nie dostaniemy się do jakieś atrakcji ze względu na brak biletów. Dzięki wcześniej ułożonemu planowi zwiedzania, będziemy mieć pewność, że nie pominiemy żadnego ważnego dla nas miejsca, a czas spędzony w Warszawie będzie maksymalnie wykorzystany.
  2. komunikacja – kolejna istotna rzecz to zaplanowanie podróży do Warszawy, jak i powrotu do domu. Dzięki wyszukiwarkom internetowym możemy wybrać najdogodniejszy dla nas środek lokomocji. Dalej, musimy opracować plan poruszania się po mieście, pomiędzy odwiedzanymi przez nas atrakcjami. Jeśli poruszamy się samochodem, sprawdźmy możliwości parkingowe przy wybranych przez nas atrakcjach oraz ceny za parkowanie. Jeśli decydujemy się na przemieszczanie się komunikacją miejską, zapoznajmy się z wstępnie z siatką połączeń: autobusowych, tramwajowych i metra. W planowaniu budżetu z pewnością duże znaczenie będzie mieć również koszt biletów.
  3. nocleg – jeśli decydujemy się na tego typu podróż do Warszawy, z pewnością większość czasu będziemy spędzać na mieście. Tak naprawdę pokój jest nam potrzebny do tego, aby zostawić tam swój bagaż, odświeżyć się i przespać. Dlatego tez nie warto inwestować tutaj w ekskluzywny i drogi hotel. Postawmy na tani nocleg! Na hostel w dobrej cenie! Co jest tutaj jeszcze ważne? Lokalizacja! Dzięki temu, że wybierzemy tani hostel w centrum Warszawy, będziemy blisko wielu atrakcji, a do tych oddalonych – wygodne połączenie komunikacyjne. Może również uda nam się wybrać taki hostel, który również będzie dodatkową atrakcją naszego wyjazdu? Dodatkowo, nocowanie w tego typu hostelach sprzyja również poznawaniu nowych ludzi, nie tylko z Warszawy czy Polski, ale i z całego świata.
  4. gastronomia – nie ukrywajmy, że bardzo ważnym elementem każdej podróży są kulinaria. Warszawa oferuje bardzo wiele pysznych miejsc, oferujących potrawy pochodzące z kuchni z całego świata. Z pewnością powinniśmy choć raz zdecydować się na knajpę, która wyserwuje nam dania kuchni regionalnej. Dodatkowo mamy możliwość odwiedzenia kultowych miejsc, znanych nam wcześniej tylko z filmów, czy programów telewizyjnych.
  5. towarzystwo – nie zapominajmy o tak ważnym aspekcie, jak odpowiednio dobrane towarzystwo podczas podróży. Taki weekendowy wypad z pewnością będzie bardzo intensywny, a momentami nawet męczący. Dlatego też warto wybrać się w taką podróż w osobą/osobami, które mają podobne do nas zainteresowania i chcą odwiedzić te same miejsca, co my. Dzięki temu unikniemy wszelkich niesnasek, a dobry humor będzie nam towarzyszył przez cały czas.

Czy teraz zwiedzenie Warszawy w weekend wydaje się Wam bardziej możliwe?

REZERWUJ