fbpx

Ciepły weekend to doskonała okazja, by wybrać się na turystyczny wypad do Warszawy! Stolica Polski oferuje wiele możliwości i niemalże każdy jej zakamarek jest pełen ciekawych atrakcji. Co warto zobaczyć podczas weekendowego wypadu do Warszawy? Jak wykorzystać ten czas? Sprawdź!

Muzeum Powstania Warszawskiego

Każdy, kto nigdy nie był w Warszawie, powinien obowiązkowo odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest ulokowane w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich i zostało otwarte 31 lipca 2004 roku. Na 3 piętrach budynku zgromadzono ponad 30 000 eksponatów.

W Muzeum znajduje się również Sala Małego Powstańca, przeznaczona dla dzieci. Jest jasna i kolorowa. Pozwala najmłodszym zgłębić wiedzę z zakresu historii w niezwykle przystępny sposób, m.in. poprzez oglądanie teatrzyku, układanie puzzli czy granie w gry planszowe.

Pałac Kultury i Nauki

Kolejnym godnym uwagi miejscem jest Pałac Kultury i Nauki. Na wysokości 114 metrów znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać Warszawę. Dodatkowo znajduje się tam kawiarnia, muzea, a nawet teatry i kino. 

Organizowane są różne wystawy i kongresy, a w okresie wiosenno-letnim także i rozmaite koncerty. Jest to jeden z najważniejszych budynków w stolicy. W nocy jest on przepięknie oświetlony i można dostrzec na nim efektowne iluminacje.

Centrum Nauki Kopernik i Bulwary nad Wisłą

Centrum Nauki Kopernik to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla tych, którzy jeszcze tam nie byli! To nowoczesne centrum nauki, wspierające szerzenie wiedzy. Znajdują się w nim liczne wystawy stałe i czasowe, pracownie i laboratoria. Nie brakuje tu również restauracji, w której można zjeść ciepły posiłek. To miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Odwiedzając Centrum Nauki, warto również wybrać się na spacer bulwarami nadwiślańskimi, które znajdują się bezpośrednio przy tym budynku. To wyjątkowo zagospodarowana przestrzeń, która pozwoli Ci podziwiać Wisłę. Znajdują się tu place zabaw, kawiarnie, restauracje i inne atrakcje.

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie są rozległym i niezwykle efektownym ogrodem, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom długich spacerów. To właśnie tu w otoczeniu przyrody i przepięknej architektury możesz odpocząć w centrum miasta.

W sercu ogrodu ukryta jest rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Znajdują się tu interesujące rzeźby, a nawet Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. W letnie dni organizowane są koncerty.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego mieści się w Alejach Ujazdowskich 4. Gromadzi wiele wspaniałych roślin – ponad 5000 gatunków! Niektóre z nich, takie jak szupin czy miłorząb chiński, mają ponad 200 lat. 

Ogród jest podzielony na strefy, wśród których znajdziesz m.in. alpinarium, Świątynię Opatrzności, rośliny lecznicze, palmiarnię czy szklarnię subtropikalną. To miejsce, które zaskoczy Cię niepowtarzalnym klimatem.

Warszawa oferuje wiele ciekawych atrakcji, także nie martw się – jeśli wybierzesz się do stolicy na tydzień czy dłużej, wypełnisz swój czas równie bezproblemowo!

REZERWUJ