fbpx

Z pewnością wszyscy jesteśmy świadomi tego, że z dnia na dzień nasz Świat coraz szybciej idzie do przodu, przynosząc nam coraz to nowsze rozwiązania i możliwości. Człowiek, ponieważ ma dostęp do większej ilości rzeczy, technologii i miejsc, bardzo szybko zaczyna się nimi nudzić i szuka nowych i bardziej oryginalnych doznań oraz bodźców. Przedsiębiorcy zaś starają się regularnie i niezmiennie zadowalać swoich konsumentów proponując im to, czego w danej chwili potrzebują i oczekują.

W tym samym kierunku zmierza również turystyka. Dla wielu podróżników, szczególnie tych bardzo ciekawych świata i nowych kultur, poszukujących, wymagających, zwykłe miejsca noclegowe – hotele, hostele, a nawet również kampingi, są już zbyt nudne, oklepane i chcieliby oni spróbować czegoś nowego. Tak naprawdę – nic trudnego. Poniżej przedstawiamy kilka oryginalnych miejsc noclegowych dla tych, dla których klasyczny pokój z 4 ścianami i łóżkiem to nuda:

  1. Hostel w samolocie (Szwecja) – dla wszystkich miłośników lotnictwa i nie tylko. W tym hostelu możemy przenocować w prawdziwym samolocie przekształconym na pokoje. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy boją się latać, a jednak chcieliby spędzić kilka godzin w samolocie.
  2. Hotel w jaskini (Turcja) – miejsce dość niezwykle. Cały hostel wykuty jest w skale. Kapadocja słynie właśnie ze skal, w których wiele lat temu ludzie tworzyli nie tylko domy, ale i całe podziemne miasta. Idąc tym tropem i chcąc zaspokoić ciekawość turystów, właściciel hotelu postanowił udostępnić swoim gościom pokoje w skale.
  3. Domek na drzewie (Turcja) – kolejna oryginalna i ciekawa propozycja od tureckich hotelarzy. Dla wielu podróżników nocleg na drzewie może być spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Nie polecamy jednak osobom cierpiącym na lęk wysokości.
  4. Nocleg w więzieniu (Słowenia) – naszym zdaniem tylko dla miłośników mocnych wrażeń. Mimo tego, że pokoje dawnych cel więziennych już nie przypominają, to jednak kraty i mroczna przeszłość pozostały.
  5. Noc w kapsule (Japonia) – pomimo tego, że hostele kapsułowe są już obecne na całym świecie (również w Polsce i Warszawie!), to jednak ich kolebką jest Japonia i to tam jest ich najwięcej. To, co oferuje hotel kapsułowy to pokój-kapsuła, która tak naprawdę jest obudowanym łóżkiem, przeważnie w kształcie prostopadłościanu.
  6. Hotel pod wodą (Zanzibar) – każdy z tego typu hoteli oferuje mam możliwość spędzenia nocy w oszklonym pokoju znajdującym się pod wodą. Dodatkowo możemy zjeść posiłek w restauracji, jednocześnie obserwując morskie życie.
  7. Nocleg w przedziale pociągu (Holandia) – każdy z nas z pewnością nie raz spał w pociągu podczas podróży, w wagonie zwykłym, czy sypialnym, w towarzystwie obcych ludzi. Rano, po takiej podróży, zawsze budzimy się niewyspani i z bólem kręgosłupa. W tym hotelu jest zupełnie inaczej. Tutaj mamy możliwość przenocowania w stojącym pociągu, w wygodnie przygotowanych pokojach/przedziałach. Rano obudzimy się dokładnie w tym samym miejscu, zdrowi i wyspani.

Nie wiem, jak Wy, ale my mamy ochotę spakować walizki i ruszyć w podróż, aby spędzić choć jedną noc w tych niezwykłych hostelach.

REZERWUJ