fbpx

Hostel to stosunkowo tani, najprostszy i najczęściej dostępny nocleg w tak dużym mieście, jakim jest Warszawa. Najlepiej jest oczywiście wybrać hostel z polecenia (jeśli poleca nam go ktoś znajomy). Jeżeli to nie jest możliwe, to korzystamy wtedy z internetu.

Na znanych portalach internetowych znaleźć możemy opinie i oceny podróżujących. Bardzo ważne są te opinie, które mówią o warunkach korzystania z łazienki i czystości! Druga sprawa zaś to cena. Trzeba koniecznie dokonać porównania, ponieważ na wielu stronach mogą być znaczne różnice w cenach w tym samym hostelu.(Niekiedy najlepiej będzie zarezerwować pokój bezpośrednio w recepcji).

W każdym dobrym hostelu powinien być internet, najlepiej oczywiście bezpłatny; dzięki niemu znajdziemy wszelkie potrzebne informacje, a także zamiast dzwonić, możemy wysłać maila do rodziny i znajomych. Lokalizacja  to kolejna istotna cecha hostelu. Powinien być położony w centrum bądź maksymalnie 20 minut od głównych atrakcji miasta i zabytków, abyśmy w ten sposób mogli zaoszczędzić na dojazdach środkami komunikacji miejskiej. W Warszawie, w pobliżu Starego Miasta, znajdują się hostele przy ulicy Jezuickiej, Brzozowej, w Centrum zaś przy ul. Chmielnej, Emilii Plater i placu Dąbrowskiego. Możemy oczywiście wybrać lokalizację poza centrum, jednak musimy się liczyć z potrzebą dojeżdżania do atrakcji, więc zwróćmy uwagę na to, aby dojazd był wygodny i koniecznie przeliczmy, czy niższa cena spania i dojazdy nie „zużyją” nam zaoszczędzonych środków.

Najwygodniej jest, gdy łazienka jest w pokoju, a jeśli jej brakuje, to musimy sprawdzić w opcji ze wspólną łazienką na ile pokoi ona przypada, abyśmy nie oczekiwali zbyt długo na kąpiel.

Wybierajmy  takie miejsce, które spełnia podane wymogi, jest ładne i ma wyjątkowy klimat. Postarajmy się odnaleźć takie miejsce, które będzie dla nas dodatkową atrakcją podczas wakacji!

Jeśli podróżujemy samochodem, koniecznie dowiedzmy się, czy będzie gdzie zostawić samochód, aby nie wydać „fortuny” za płatny parking miejski. Najlepsze hostele posiadają wypoczynkowy wspólny pokój z telewizorem, gdzie turyści mogą się poznać i wspólnie spędzić czas. Dodatkowo mamy możliwość „podszlifować” język obcy, bo zazwyczaj w hostelach są goście z różnych krajów. Dość często zdarzają się również wspólne kolacje dla gości przygotowane przez pracowników. W hostelach są osoby podróżujące samotnie, więc można wspólnie wybrać się na poznawanie miasta lub na zwykłe piwo do pubu. Niezbędna jest również czysta kuchnia z wyposażeniem, byśmy mogli przygotować sobie prosty posiłek, napić się kawy lub herbaty. Wybierzmy zatem hostel, gdzie pracuje kompetentna, przyjazna i pomocna obsługa. Lubimy przecież dobrze się czuć w miejscu, gdzie nocujemy i w hostelu, który zna i spełnia oczekiwania turystów.

Zabierzmy ze sobą przezornie zamknięcie do szafki, gdyby nie było takiego dostępnego w hostelu  oraz klapki pod prysznic, jeśli nie będziemy mieszkać w pokoju z łazienką.

W dobrym hostelu znajdziemy również darmową mapę miasta oraz ulotki z najciekawszymi ofertami. W każdym hostelu znajduje się miejsce, gdzie bezpłatnie można zostawić bagaż i udać się na wycieczkę do czasu wyjazdu, a już po godzinie obowiązkowego wymeldowania.

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytania? Sugestie? Chcesz z nami pogadać? Możesz śmiało pisać, dzwonić lub po prostu skorzystać z formularza.

 

+48 605 082 335

 kontakt@kapsulahostel.pl

Dowcip 4, 00-051 Warszawa

Regulamin pobytu w hostelu

REZERWUJ