fbpx

Idea hoteli kapsułowych narodziła się w Japonii i to właśnie tam są one najbardziej popularne. Pomysł tez zrodził się tak naprawdę z powodu dużej liczby ludności zamieszkującej i odwiedzającej ten kraj oraz szybko zmniejszającej się wolnej przestrzeni miast. Ograniczone miejsce oraz coraz szybszy styl życia przyczyniły się do opracowania takiego miejsca noclegowego, jak właśnie hotel kapsułowy. W tego typu hotelu nie spotkamy raczej zwykłego pokoju, z łóżkiem, szafą, czy oknem. Duże pomieszczenie hotelowe podzielone jest tam na kapsuły, zazwyczaj w kształcie prostopadłościanu. Taka kapsuła przypominać nam może trochę obudowane łóżko w pociągowym wagonie sypialnym. Kapsuły to „minipokoiki” o wymiarach ok. 2×1 m oraz wysokości ok. 1 m, ułożone są jedna na drugiej, a do tych położonych wyżej możemy dostać się przy pomocy małej drabinki. W tych najtańszych wariantach w kapsule nie znajduje się nic poza materacem. W tych lepiej wyposażonych możemy mieć telewizor, klimatyzację, szafeczkę, czy nawet konsolę do gier. Kapsuła zamykana jest na zasuwane drzwiczki lub po prostu przysłaniana materiałową zasłonką. Każdy gość otrzymuje swoją kapsułę na wyłączność, a także może skorzystać ze wspólnego pokoju socjalnego, bagażowego oraz, oczywiście, łazienki.

 

O ile w Japonii hotele kapsułowe są codziennością i nikogo nie dziwi ich obecność oraz popularność, w Europie są czymś nowym, ciekawym, dla niektórych być może nawet dziwnym. Pojawiły się one na tym kontynencie stosunkowo niedawno i wprowadziły do europejskiego hotelarstwa coś całkiem nowego i innowacyjnego.
Jakie są zalety hoteli kapsułowych dla hotelarzy? Zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu mogą zostać zbudowane nawet w mocno zagęszczonych centrach miast, a jednocześnie są w stanie przyjąć w tym samym czasie sporą liczbę gości. To zaś pozwala hotelarzom na zachowanie płynności biznesu i pozyskiwaniu stałych dochodów z wynajmowanych turystom kapsuł.

Jakie są korzyści dla turystów? Do tych najważniejszych możemy zaliczyć przede wszystkim to, że gość otrzymuje wygodne miejsce do spania za dość niską cenę. Nocleg w hotelu kapsułowym to z pewnością tani nocleg. Dodatkowo, dzięki temu, że często są one budowane z centrach miast, kolejną zaletą jest bardzo dobra lokalizacja. Na koniec zaś – nocleg w hotelu kapsułowym to egzotyczna ciekawostka – niebywała atrakcja, której nie zapewni nam żadne inne miejsce. Hotel kapsułowy z pewnością rozwiązuje problem zapotrzebowania na krótkoterminowe noclegi w dobrych lokalizacjach – biznesowych, turystycznych, czy lotniskach.
Można bez problemu powiedzieć, że pojawienie się hoteli kapsułowych w Europie, również w Polsce, wniosło powiew świeżości oraz nową jakość. W związku z tym zachęcamy zarówno miejscowych, jak i turystów do skorzystania z usług jednego z takich hoteli kapsułowych, chociażby z czystej ciekawości.

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytania? Sugestie? Chcesz z nami pogadać? Możesz śmiało pisać, dzwonić lub po prostu skorzystać z formularza.

 

+48 605 082 335

 kontakt@kapsulahostel.pl

Dowcip 4, 00-051 Warszawa

Regulamin pobytu w hostelu

REZERWUJ